چند کلامی با فرمانده محترم نیروی انتظامی

اصل خبر برگرفته از سایت فرارو است:

 

  1. فرمانده نیروی انتظامی از پیش‌بینی رسیدن شمار کشته‌های تصادفات رانندگی کشور به 19 هزار تن تا پایان امسال خبرداد.

با بررسی آمارهای ارائه شده در سایت سازمان پزشکی قانونی مشخص می شود درست است که در هفت ماه اول سال تعداد کشته های تصادفات رانندگی از 13251 نفر به 12527 نفر کاهش یافته است (یعنی 724 نفر و حدود 5/5 درصد کاهش ولی در همین مدت تعداد مصدومین حوادث جاده ای 191379 به 203123 نفر افزایش یافته است یعنی 11744 نفر بیشتر و  رشدی برابر 1/6 درصد.

 

  1. وی با اشاره به اینکه پیش از این به ازای هر سه مصدوم تصادفات دو تن کشته می‌شدند، افزود: خوشبختانه با اقدامات خوب اورژانس و امداد و نجات این رقم به یک تن کاهش یافته است اما در عین حال باید اورژانس و سایر دستگاه‌های امدادی در این خصوص تمهیدات ویژه‌تری در نظر بگیرند تا این رقم کاهش یابد.

درست است اقدام به موقع نیروهای امداد و نجات بطور مطمئنی می تواند در کاهش نرخ مرگهای ناشی از تصادفات رانندگی موثر باشد ولی بدون شک عامل اصلی ایمنی خودروهاست که سالیان سال است که مورد غفلت واقع شده است. تصور کنید تعداد خودروهای بدون کیسه هوا در جاده های کشور و خودروهایی که تحمل کوچکترین ضربات وارده را ندارند.

  1. احمدی‌مقدم بر ضرورت توسعه حمل و نقل عمومی، توسعه راه‌ها، ایمنی خودروها و تغییر رفتار رانندگان و رعایت قوانین و مقررات توسط رانندگان تاکید کرد.

سردار عزیز اینها درست! به ضعف در قوانین، نظارتهای کمتر اثربخش، آموزشهای عمومی و ... هم فکر کنید.

  1. وی با اشاره به اینکه در سال گذشته شمار کشته‌های تصادفات رانندگی در کشور 14 درصد کاهش داشته است که این رقم فراتر از تعهدات برنامه پنجم بود، گفت: در عین حال متاسفانه امسال این رقم معکوس شده و شمار کشته‌های تصادفات حدود 6 درصد کاهش داشته است.

باور بفرمائید زمانیکه نرخ حوادث (از هر نوعی) اینگونه متغیر بوده و از شیب بهبود مداوم برخوردار نباشد دلیل آن را عدم وجود کنترل های مناسب می دانند!

 

/ 0 نظر / 28 بازدید