بابا یکی به داد ما برسه!!! تصادف اتوبوس اردوی راهیان نور

اپیزود اول:

حادثه ای تلخ این بار 26 انسان بی گناه را می گیرد (البته تا این لحظه) دانش آموزانی معصومی که از بازدید مناطق جنگی باز می گشتند دانش آموزانی که قرار بود یاد می گرفتند از انسانهای آزاده ای که با تفکر جان خود را در طبق اخلاص می گذاشتند تا به بیاموزند که خدا در قبال آفرینش انسانهای فتبارک الاحسن الخالقین می گوید که جان خود را بخاطر رفاه، آزادی و آسایش دیگران و حفظ دین و آئین شان فدا می کنند.

اپیزود دوم:

وزیر محترم آموزش و پرورش اطلاعیه ای صادر می کند که همگان را به صبر فرا می خواند و دریغ از جمله ای که در آن به علت یابی این فاجعه تاثر بر انگیز اشاره ای حتی گذارا داشته باشد،.... اینجانب با دلی آکنده از اندوه این مصیبت جانسوز را به بازماندگان محترم به ویژه خانواده آن عزیزان سفر کرده تسلیت عرض می کنم و آمرزش ابدی برای درگذشتگان و سلامت و صبر جمیل برای بازماندگان از درگاه ایزد منان مسالت دارم ، امیداست همانند روزهای گذشته همیشه در جوار شهیدان دوران دفاع مقدس و قرب الهی از رحمت واسعه الهی برخوردار گردند.

اپیزود سوم:

معاون پرورشی اداره‌کل آموزش و پرورش استان قم از اعزام 15 هزار دانش‌آموز قمی در سال جاری به اردوهای راهیان نور خبر داد.

اپیزود چهارم:

دولت بلژیک روز ۱۶ مارس ۲۰۱۲ را به یاد ۲۸ نفری که در تصادف اتوبوس سیر در ۱۳ مارس ۲۰۱۲ نزدیک سیر (سوئیس) رخ داد که در آن یک اتوبوس حامل معلمان و دانش‌آموزان به دیوار یک تونل برخورد کرد. از ۵۲ سرنشین اتوبوس، ۲۸ نفر از جمله رانندگان اتوبوس، هر چهار معلم و ۲۲ نفر از ۴۶ دانش‌آموز کشته شدند، روز عزای عمومی اعلام کرد، پرچم‌ها به حالت نیمه‌افراشته درامد و در نقاط مختلف، افراد یک دقیقه سکوت کردند. همچنین مراسم یادبودی در شهر لومل بلژیک که مدرسه قربانیان در آن قرار داشت، برگزار شد و خانواده سلطنتی در آن شرکت کردند.

به دنبال حادثه دلخراش تصادف اتوبوس حامل دانش آموزان بلژیکی در منطقه واله سوئیس که 28 کشته بر جا گذاشت، نخست وزیر بلژیک و رئیس کنفدراسیون سوئیس با شرکت در یک کنفرانس مطبوعاتی در شهر سیون این کشور ضمن ابراز تاثر و حیرت عمیق خود از این حادثه، به خانواده های قربانیان اطمینان دادند که هر کاری را برای کاهش درد و رنج آنها انجام خواهند داد.

اولیویه السیگ، دادستان کل سوئیس ضمن ابراز تسلیت به خانواده ها و بازماندگان این حادثه تاکید کرد که ما سه فرضیه را در بررسی این حادثه در نظر خواهیم گرفت.

او گفت: “فرضیه اول، مشکلات و مسائل احتمالی فنی اتوبوس حامل این دانش آموزان است. انجام کار کارشناسی این موضوع را روشن خواهد کرد. فرضیه دومی که ما بررسی می کنیم این است که ببینیم آیا راننده این اتوبوس احتمالا دچار یک حالت بی هوشی ناگهانی شده یا نه ؟ و ما این موضوع را با کالبد شکافی مشخص خواهیم کرد. مسئله سوم که در هر حادثه رانندگی ممکن است اتفاق بیفتد، مسئله خطای انسانی است. البته بررسی این فرضیه در اولویت ما نیست.”

اپیزود پنجم:

به گزارش پایگاه خبری پلیس به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، در مرداد امسال نیز یکهزار و 821 نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم درمقایسه با مدت مشابه سال قبل 9.9 درصد کاهش یافته‌است.

اپیزود ششم:

آهای آقایان مسئول! علم و بی خیال تجربه را بی خیال تخصص رو بی خیال و ... تو رو جون مادرتون جون بچه هاتون تو رو خدا این بچه های معصوم گناه دارن ببینین در حادثه مشابه سوئیسی ها چکار کردن بلژیکی ها چکار کردن اتحادیه اروپا چه تصمیمی گرفت شما یک هزارمش رو واسه بکنین!


 

 

 

/ 0 نظر / 29 بازدید