آقایان؛ باور کنید هر مشکلی راه حلی دارد!

آشنا ساختن نسل نوجوان و جوان با ایثارگری های نسل دیروز موضوعی نیست که کسی مخالف آن باشد. صرف یک حضور ساده در مناطق جنگی و یادآوری های حماسه آفرینی های فرزندان راستین این خاک و بوم می تواند به تحول روحی عظیمی در بازدیدکنندگان بیانجامد. ولی برای این کار پیش شرایطی لازم است که غفلت از آنها می تواند (و متاسفانه تا حد زیادی هم توانسته است) فاجعه بار باشد. تصادفات مکرر منجر به فوت و جراحات داش آموزانی که عاشقانه در راه سفر و مشتاق زیارت خاک عطر آگین مناطق جنگی بوده و یا فراخ بال از زیارت عاشقانه خود باز می گشتند دل هر انسانی را آزرده خاطر می سازد و بدتر از آن واکنش های کمتر مسئولانه آندسته از مسئولانی است که بجای ریشه یابی آنها، اینگونه حوادث را به قضا و قدر نسبت می دهند. به آخرین نمونه این ترا‍ژدیها توجه کنید:

یک مقام نظامی استان آذربایجان غربی گفت: اتوبوس حامل دانش‌آموزان پسر ارومیه‌ای که برای بازدید عازم مناطق عملیاتی دفاع‌ مقدس بودند؛ دچار حادثه شد.

 حق‌دوست در گفت‌وگو با ایسنا افزود: بر اثر این حادثه، یک نفر از دانش‌آموزان فوت کرد و 16 نفر دیگر مجروح شدند.

 مسئول روابط عمومی سپاه شهدای آذربایجان‌ غربی ادامه داد: این اتوبوس در محور «پلدختر» استان لرستان واژگون شده است.

فرمانده پلیس راه ایلام هم گفت: واژگونی اتوبوس در گردنه ˈشاهبداغˈ استان ایلام یک کشته و 20 زخمی برجای گذاشت.

سرهنگ ˈفضل الله شیریˈ بعد از ظهر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این اتوبوس که از ارومیه به مقصد خوزستان حرکت می کرد، صبح امروز (یکشنبه) در نخستین کیلومترهای ورودی در حوزه استان ایلام به علت نامشخصی واژگونی شد.

وی ادامه داد: در این حادثه رانندگی یکی از مسافران اتوبوس به علت شدت جراحت های وارده در دم فوت و 20 سرنشین دیگر نیز زخمی شدند.

فرمانده پلیس راه ایلام بیان کرد: 10 نفر از مجروحان این حادثه بصورت سرپایی مداوا و دیگر زخمی ها هم برای درمان بیشتر به مراکز بیمارستانی ایلام انتقال یافتند.
/ 0 نظر / 29 بازدید