انفجار کارخانه کود شیمیایی تگزاس

به نقل از شبکه «راشاتودی»، انفجارهای مهیبی اواخر شب گذشته به وقت محلی در نزدیکی «واکو» تگزاش به وقوع پیوست که مقامات این شهر از زخمی شدن صدها نفر در این انفجارها خبر دادند.

جزئیات حاکی از آن است که یک خانه سالمندان در اطراف کارخانه تخریب شده است و صدها ساختمان دیگر نیز متحمل خسارات شدید شدند.

رسانه‌های محلی گزارش کردند که مدیران این کارخانه کود شیمیایی به دلیل عدم کسب مجوز در سال 2006 احضار شده بودند و کمیسیون کیفیت محیطی پس از دریافت شکایاتی در خصوص بوی شدید آمونیاک مقامات این کارخانه را مورد تحقیق و بازجویی قرار داد.

از دیگر جزئیاتی که تاکنون درباره این انفجارها منتشر شده است، تأیید مرگ 6 آتش‌نشان، دو کارمند سرویس پست اکسپرس و یک افسر پلیس می‌باشد.

مقامات شهر تگزاس هشدار داده‌اند که هوا آغشته به مواد سمی شده است و به همین دلیل شهردار واکو از مردم خواسته در خانه‌های خود بمانند.

پلیس نیز اعلام کرده است تا زمانیکه فضا از مواد آلوده و سمی و شیمیایی پاک نشده، افراد از خانه‌های خود خارج نشوند.

علیرغم انتشار گزارش‌هایی مبنی بر خسارات زیاد این انفجارها، هنوز میزان کامل و دقیق خسارات و خرابی‌ها مشخص نیست.

علت آتش‌‌سوزی هنوز مشخص نشده است و پلیس گفته که نمی‌تواند این حادثه را یک فعالیت جنایی دانست.

اخبار محلی حاکی از آن است که مدارس اطراف محوطه کارخانه پنجشنبه و جمعه تعطیل است و از شهروندان منطقه واکو درخواست شده از نزدیک شدن به محوطه کارخانه خودداری کنند.

از دیگر جزئیات این آتش‌سوزی می‌توان به اخبار مربوط به مجروحان اشاره کرد و طبق آخرین اخبار 172 نفر در بیمارستان بستری شدند، وضعیت 24 نفر از آنها در وضعیت وخیم هستند و 38 تا 40 نفر از آنها در وضعیت بسیار بدی هستند و 23 نفر دیگر نیز در مسیر انتقال به بیمارستان‌های محلی هستند.

تمامی مسیرها در منطقه حادثه مسدود شده است و تنها وسایل نقلیه اضطراری اجازه عبور و مرور دارند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که آتش‌ ظاهراً در یک تانک آمونیاک مطلق آغاز شد و بعد از آن به بقیه ساختمان‌های کارخانه نفوذ کرد و در سراسر کارخانه گسترش پیدا کرد.

/ 0 نظر / 44 بازدید