سمپاشی مرگ آفرین در بوشهر: خسته نباشی مهندس!!!

جزئیات تازه ای از سم پاشی مرگ آفرین در یکی از واحدهای آپارتمانی بوشهر که منجر به مرگ 2 کودک و بستری شدن 12 نفر از اهالی ساختمان شده، منتشر گردید.
 
به گزارش «خلیج فارس»؛ ماجرا از آنجا آغاز شد که در پی درخواست یکی از ساکنان آپارتمان ابوالفضل واقع در کوچه فرمانداری سابق بوشهر در میدان امام خمینی مبنی بر مشکل ساز شدن حشره ساس در محل زندگی اش، مرکز بهداشت بوشهر شرکتی را برای سمپاشی به او معرفی کرده است.
 
برپایه این گزارش، گفته می شود سهل انگاری کارشناس شرکت مربوطه باعث شده تا بدون هماهنگی با بقیه ساکنان آپارتمان اقدام به سمپاشی کند که از همان شب با ورود گازهایی ناشی از آن از طریق درز درها و فاضلاب به بقیه منازل، برای همسایگان خصوصا افراد کم سن و سال مشکلاتی ایجاد کرد.
 
گزارش «خلیج فارس» می افزاید: براین اساس شماری از ساکنان این آپارتمان و همسایگان آن همان شب و روز بعد به مراکز درمانی منتقل شده اند که اکنون 12 نفر آنها بستری هستند.
 
این گزارش می افزاید: از این تعداد 6 نفر در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان بوشهر قرار دارند.
 متاسفانه پس از مراجعات اهالی این ساختمان به مراکز درمانی، نخست پسری 6 ساله در بیمارستان بوشهر جان خود را از دست داد.
 
همچنین بامداد دیروز فرد دوم که دختری 3 ساله و فرزند یکی از ساکنان آپارتمان می باشد، فوت کرد تا شمار جان باختگان این اتفاق به 2 نفر برسد.
 
گزارش «خلیج فارس» می افزاید: شب گذشته این واحد با دستور قضایی پلمپ شده تا موضوع بررسی و موارد حادثه ساز رفع شود، چرا که گفته می شود گازهای ناشی از این سمپاشی همچنان خطرآفرین است.
 
خبرهای تایید نشده نیز از صدور دستور بازداشت کارشناس مربوطه حکایت دارد.
 
مرکز بهداشت: در حال بررسی موضوع هستیم
 رییس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر در خصوص اینکه گفته می شود شرکت مذکور با معرفی این مرکز اقدام به سمپاشی کرده، گفت: اگر چنین کاری صورت گرفته، شرکتی که معتبر و دارای مجوز از معاونت بهداشتی بوده معرفی شده و صرفا برای کوتاه کردن دست شرکت های غیرمجاز دیگر بوده است، وگرنه سود و نفع دیگری نصیب مرکز بهداشت نمی شود.
 
وی ادامه داد: اگر شرکت های سمپاشی صلاحیت دار که در بوشهر دو مورد بیشتر نیست تخلف کنند، باید به مراجع قانونی پاسخگو باشد، از این رو مرکز بهداشت صرفا به منظور کوتاه کردن دست مراکز غیر مجاز آنها را به شهروندان معرفی کرده است.
 
دکتر معینی افزود: یکی از احتمالات این اتفاق موضوع سمپاشی است که در حال بررسی می باشیم، ضمن اینکه شاید دلایل دیگری هم در بین باشد که باید منتظر تکمیل بررسی ها بود.
وی با بیان اینکه فعلا امکان ارائه آمار درباره تعداد فوتی و مصدومان را نداریم، گفت: خوشبختانه افرادی که از این واحد به مراکز درمانی و بیمارستان مراجعه کرده اند روبه بهبودی هستند.
 
دلیل مرگ 2 کودک به احتمال زیاد استنشاق گاز سمی بوده است
معاون فنی مرکز بهداشت استان نیز گفت: به احتمال زیاد دلایل مرگ دو کودک بوشهری استنشاق گاز سمی بوده که برای از بین بردن حشره ساس استفاده شده است.
 
محمدمهدی خواجه‌ییان که با فارس گفتگو کرده، اظهار داشت: یک واحد آپارتمانی در بوشهر برای از بین بردن حشره ساس از سمپاشی استفاده می‌کند که این سمپاشی مورد اعتراض همسایه‌ها قرار گرفت.
 
وی افزود: به دلیل فوت دو کودک خردسال در این حادثه بررسی‌های لازم صورت گرفت و آزمایشات نیز در حال انجام است.
 
خواجه‌‌ییان ادامه داد: پس از فوت پسر 6 ساله، کارشناسان بهداشتی به آب آشامیدنی و غذای مسموم مشکوک می‌شوند که پس از انجام آزمایشات، تا حدود زیادی مسمومیت غذایی رد شده است.
 
وی گفت: با فوت نفر دوم که دختر 3 ساله‌ای بوده آزمایشات روی مواد ضد عفونی کننده نیز انجام شده و همچنان در بررسی‌های دانشگاه علوم پزشکی و پزشکی قانونی ادامه دارد تا نتیجه قطعی مشخص شود.
 
خواجه ئیان خاطرنشان کرد: همچنین بر اثر این سمپاشی 12 نفر از همسایه‌های این واحد آپارتمانی در بیمارستان بستری شده‌اند.

/ 0 نظر / 99 بازدید